Strona główna
Aktualności
Dzień Pola Roślin Strączkowych w Bartoszycach Drukuj Email

23.06.16 Agroport Stowarzyszenie Inicjatyw Rolno-Gospodarczych w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie) 23 czerwca zorganizował Dzień Pola Roślin Strączkowych, na którym dr Wojciech Mikulski (UP Poznań) przedstawił temat „Problemy roślin strączkowych w Polsce – odmiany, ceny kanały dystrybucji”, a dr Tomasz Piechota (UP Poznań) „Problemy w agrotechnice roślin strączkowych” oraz dokonał prezentacji odmian na poletkach demonstracyjnych

 
Dzień Pola Roślin Strączkowych w Gołaszynie Drukuj Email

12.06.16 W Centrum Wystawowo-Edukacyjnym WODR w Gołaszynie (woj. wielkopolskie) - 12 czerwca 2016 r. dr Wojciech Mikulski z UP w Poznaniu przedstawił problem „Deficytu białka paszowego w Polsce i możliwości jego rozwiązania”, a prof. Andrzej Rutkowski (UP Poznań) „Wyniki aktualnych badań dotyczące wykorzystania krajowych źródeł białka w żywieniu zwierząt monogastrycznych”. Prezentację polową roślin strączkowych wraz z omówieniem najważniejszych zasad agrotechniki dokonał prof. Jerzy Szukała.

 
Dzień Pola Roślin Strączkowych w Leśnej Podlaskiej Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

08.06.16 W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej (woj. podlaskie) 8 czerwca zorganizowano Dzień Roślin Strączkowych. W części referatowej przedstawiono tematy - prof. Jerzy Księżak (IUNG PIB Puławy) „Rola i znaczenie roślin strączkowych w płodozmianie” ; dr Eliza Gaweł (IUNG PIB Puławy) „Wykorzystanie roślin bobowatych w żywieniu zwierząt”; dr Wojciech Mikulski (UP Poznań) „Lista zalecanych do uprawy odmian roślin strączkowych”, a prof. Jerzy Szukała (UP Poznań) dokonał prezentacji polowej odmian na poletkach demonstracyjnych i omówił zasady agrotechniki roślin strączkowych.

 
Dni Pola Roślin Strączkowych - Sielinko 4-5 czerwca Drukuj Email

04-05.06.16 W czasie Wielkopolskich Targów Rolniczych zorganizowanych przez WODR w Poznaniu -  w Sielinku 4-5 czerwca 2016 r.  prof. Jerzy Szukała z UP w Poznaniu prezentował odmiany i omawiał zasady agrotechniki grochu, łubinu i soi na poletkach demonstracyjnych.

 
Konferencja Naukowa nt. „Aktualne i perspektywiczne możliwości uprawy oraz wykorzystania roślin pastewnych" Drukuj Email

21.05.16 W W dniach 19-20 maja 2016 roku w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa nt. „Aktualne i perspektywiczne możliwości uprawy oraz wykorzystania roślin pastewnych”, które zorganizował Zakład Uprawy Roślin Pastewnych oraz Puławski Oddział Polskiego Towarzystwa Agronomicznego.

Konferencja objęta została honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela, który na ręce Dyrektora, skierował list do organizatorów i uczestników konferencji.

Więcej…
 
O produkcji białka paszowego na targach AGROTECH Email

31.03.16 W dniach 18-20 marca 2016 r. w Kielcach odbyło się  najważniejsze wydarzenia branży rolniczej w Polsce - Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej  - AGROTECH.   Powierzchnia wystawiennicza przekroczyła 60 tysięcy metrów kwadratowych, a na liście wystawców znalazło się aż 700 wystawców z 17 krajów.  Firmy zaprezentowały wiele zaawansowanych technologicznie ciągników, kombajnów i maszyn.

W czasie Targów w ramach „Wyspy innowacji”,  prof. dr hab. Jerzy Księżak wygłosił  referat:"Możliwości zwiększenia produkcji białka paszowego z nasion roślin strączkowych"

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 10